Co mohu ztratit?

Jitka
|
|

Tak jako slunce vychází a zapadá, tak se více či méně mění i naše životní etapy. Zažívá to každý. Možná si to neuvědomujeme, ale někdy se podvědomě nebo ze strachu změnám bráníme.
Já jsem před rokem udělala dosti zásadní změnu. Ani jsem to nečekala, ale ta změna mi dala neuvěřitelné sebepoznání. Poznání hlubšího smyslu života i poznání odvahy, která vede k dalším změnám. A dnes jsem si uvědomila, že mi tyto změny daly i vetší sebeúctu.

Sebeúctu

a sebevědomí v tom, že i když děláte to nejlepší, co můžete a z druhé strany nepřichází žádná odezva, žádná energie a cítíte se mizerně, tak přesto máte možnost to změnit.
Tento model se mi odehrával v jedné oblasti mého života posledních pár týdnů, možná i měsíců. Teoreticky člověk ví, co by měl udělat a i já to nejspíš věděla. Ale až v jeden moment přišla pověstná poslední kapka a já si uvědomila, že vlastně nemám co ztratit. Že mohu maximálně přijít o svůj pocit bezmoci, naštvanosti, možná i frustrace. Vždyť je to vlastně paráda se od toho odpoutat. Pocity to byly a jsou úžasné, ale nicméně jsem potřebovala i logickou stránku věci. Kladla jsem si otázky pro a proti a nakonec stejně rozhodly pocity, o které nestojím.

Ten pocit stál za to.

S klidem jsem ukončila činnost na jednom svém působišti.
A víte co jsem si uvědomila? Že jsem toto rozhodnutí udělala opravdu v úctě sama k sobě a věřím, že to pro mě bylo správné.
Teď vidím východ slunce nad trochu jiným obzorem a těším se na své další a nové působení.

Koučování

Zažila jsem neuvěřitelně silný víkend s kolegy kouči. Viděla jsem, jak obrovský a rychlý posun lidé dělají, když na svých životních situacích pracují s někým dalším.
Za poslední rok jsem zažila spoustu uvědomění s následnými rozhodnutími a to jak sama na sobě, tak i se svými klienty.
Mám radost z uzavření jedné životní kapitoly, protože se mi tím otevírá kapitola nová, dynamická a prospěšná druhým.

Tímto Vás chci podpořit v tom, abyste našli odvahu a energii tvořit život ke svému obrazu. Abyste našli smysl svého bytí, radost a štěstí. A také, že na to nemusíte být sami.
Přeji Vám krásné dny.

Jitka

Sdílejte na sociálních sítích: