Jak udělat rok 2023 tím nejlepším rokem 

Jitka
|
|

Nedávno začal nový lunární, tedy čínský rok. Začal v poklidu, bez velkého shonu, a tak by, měl i pokračovat.

Podle čínského horoskopu by to měl být rok výjimečně příznivý na rozdíl od těch minulých, které byly opravdu turbulentní.

Měl by přinést čas klidu, čas zastavení, čas rozjímání a věřím, že přinese i prostor, kdy se opravdu můžeme vrátit sami k sobě, najít svůj vnitřní klid, eliminovat své vnitřní stresy a strachy a budovat něco sami pro sebe. Najít si to, co máme opravdu rádi. To, co nás baví, co je pro nás smysluplné a žít naplněný a spokojený život.

Motivace a tipy

Všechno začíná myšlenkou a ta má obrovskou sílu.

To, s jakou myšlenkou ráno vstáváte, ovlivňuje váš celý den a následně celý život. To, co si dokážete představit je možné, ale samo to nejde. Je pro to potřeba něco udělat.

Hvězdy stojí při nás, tak si pojďme říct nějaké tipy, které vám pomohou docílit toho nejlepšího. Jak si život lépe zorganizovat, jak si ho užívat a stabilizovat se v tom, co nám vyhovuje a funguje. Věřím, že si vyberete a že to pro vás bude užitečné.

Napište si seznam toho, co v roce 2023 chcete.

Nebojte se mít velké sny, protože když je nevypustíte ven, nemají žádnou šanci se uskutečnit.
Napište si, co opravdu chcete a buďte konkrétní. Určitě si položte otázku, proč to chcete.

Podívejte se na různé oblasti svého života a z každé najděte alespoň něco, co chcete zlepšit. Myslete i na to, že jsou věci, které jsou zdarma. Např. pravidelné procházky do přírody, různé hry s dětmi, nebo rodinou, ranní rituály, meditace apod.

Něco bude na delší dobu a něco zvládnete za tento rok. To, co si napíšete bude pro vás jako maják, ke kterému směřujete a který by vám neměl zmizet z dohledu. Pomůže vám přemýšlet nad jednotlivými kroky, které bude potřeba realizovat a jejich postupné naplňování vám dá radost a chuť pokračovat dál. 

Vytvořte si vision board – tabule vizí

Pokud se vám nechce psát a jste spíš vizuální typ, použijte obrázky (Inspirovat se můžete na např. na www.pinterest.com), které si pak uspořádáte do požadovaného formátu.
Jedna z variant, že si svůj vision board můžete udělat v mobilu a dát si ho třeba jako tapetu. Určitě najdete pro sebe vhodnou aplikaci.

Já pracuji často s jednoduchým grafickým programem www.canva.com, kde je množství různých šablon a obrázků, které můžete, ale nemusíte využít.

Pro kreativce, kteří rádi kreslí, nebo něco vyrábí, je moc hezký reálný vision board. Obrázky si nalepíte, nebo nakreslíte na větší papír a třeba zarámujete.

Důležité je si vision board, nebo seznam cílů pověsit na místo, kde ho každý den uvidíte. Můj vision board z Canvy je na ploše mé obrazovky.

Je důležité vědět co chcete a taky proč to chcete. Ale to nestačí.

Plánujte svůj rok.

Když už víte, co chcete a proč to chcete, je dobré naplánovat jednotlivé kroky, zabráníte tím sebe zahlcení. Rozkouskování na větší a menší cíle vám nejen usnadní jejich splnění, ale poskytne vám i větší přehled, kde se na své cestě právě nacházíte.

Je to jako když jedete autem. Na dlouhé cestě máte určité body, které potřebujete protnout a víte, že jedete správným směrem a nejkratší cestou.

Možná namítnete, že tohle všechno znáte. Ano, je to dost pravděpodobné, nicméně pouze znalost nestačí.
aplikovaná znalost má tu opravdovou sílu.

Takže …

Jděte do akce a realizujte své plány.

Zapište si jednotlivé kroky do diáře. Pořiďte si to, co vás bude motivovat a jděte do akce.

Pokud chcete více číst, kupte si, nebo půjčte knížky. Výborná je čtečka Kindle. Nebo si stáhněte aplikaci k poslechu audioknih. U nás je asi nejznámější Audiolibrix.

Nebo si stáhněte Spotify (ideálně bez reklam) a najděte si nejen dobrou muziku, ale i témata, která vás zajímají a rozvíjejí.

Chcete cestovat? Kupte si letenku, nebo začněte s cestováním po České republice, i to se počítá.

Objednejte si službu, trenéra, permanentku nebo kurz.

Možností je spousta a je jen na vás, co funkčního si vyberete.

Berte svoje rozhodnutí vážně. Pusťte se do toho. Pravidelně, třeba jen po malých krůčcích, ale pravidelně. Protože pouze s disciplínou, se kterou jednotlivé kroky uvádíte do života máte šanci dosáhnout svého cíle. 

A nakonec je tu ještě jedna neméně důležitá věc, řekla bych klíčová.

Nastavte svůj mindset a řiďte své myšlenky

Každá naše myšlenka ovlivňuje to, jak jednáme nejen ten daný okamžik a den, či týden ale i celý život.

Jde o to, jakými myšlenkami se krmíme. Pokud si opakujete, že něco nejde, tak to prostě nepůjde. Pokud se tak cítíte a myslíte pořád, nic nezměníte. Takhle prostě fungují univerzální zákony. Ale …

Pozitivní na tom ale je, že myslet jinak a mít jiné postoje, je dovednost, kterou se dokážeme naučit. A to je ten hlavní krok k tomu, abychom mohli udělat rok 2023 tím nejlepším rokem a zároveň nastartovat změny ve svém životě.

Jedna z našich základních potřeb je poznávat sám sebe. To, co znám, mohu změnit. To, co si dokážu představit, to může být mou realitou.


Přeji vám dostatek prostoru k sebepoznávání, k trvalým změnám, dobrý směr a co nejvíce spokojenosti a radosti.

S láskou

Jitka

PS: Pro nastartování a udržení změny v tomto roce připravuji
nový program „Já řídím svoje myšlenky, svůj život“.
Bude to transformační program a pokud vás zajímá, vyplňte mi prosím krátký
dotazník tady.
Děkuji a budu se těšit na setkání.

Sdílejte na sociálních sítích: